fbpx

Įmonė „AZ-Pack“, UAB gerina mikroklimatą gamybinėse patalpose

Siekiant užtikrinti tvarią darbo aplinką darbuotojams, 2020 metų gegužės mėnesį įmonės „AZ-Pack“ gamybinėse patalpose buvo įdiegta moderni natūralaus vėsinimo sistema.

Įmonės gamybinėse patalpose šiuo metu veikia 6 gamybinės linijos. Kiekvienais metais didėjant gamybinėms apimtims ir plečiantis techninei įrangos bazei labai svarbų vaidmenį atlieka patalpų mikroklimatas. Kokybiškas mikroklimatas tiesiogiai veikia visos gamybos darbo efektyvumą, įmonės darbuotojų sveikatą, o taip pat padeda užtikrinti gaminamų pakuočių higieniškumą, kuris ypatingai svarbus dirbant su maisto pramone.

Norint užtikrinti kokybišką įmonės patalpų mikroklimatą, buvo pasirinkta natūralaus vėsinimo sistema. Ši sistema nuo tradicinių oro kondicionavimo sistemų skiriasi tuo, jog patalpose esantis oras atvėsinamas tausojant aplinką ir naudojant tik natūralų vandentiekio vandenį, nenaudojant sintetinių medžiagų, taršių dujų tokių kaip freonas ir glikolis.

Sistemos veikimo principas paremtas fizikinėmis vandens ir oro savybėmis. Šiltam orui judant pro drėgnus filtrų įdėklus, vanduo natūraliai išgarinamas į orą. Iš sistemos išeinantis oras yra vėsesnis, nes jis atiduoda šilumą ir energiją, reikalingą vandeniui išgarinti. Sistema vėsina orą, kuris patenka iš išorės ir pašalina šiltą orą kartu su mikrobais ir teršalais iš vidaus. Patalpos aprūpinamos vėsiu, išfiltruotu oru palaikant tinkamą santykinę drėgmę.

Šiuolaikine technologija pagrįstas sprendimas padėjo pagerinti ir įmonės energetinį efektyvumą. Oro atvėsinimui panaudojama tik 20 % energijos, suvartojamos įprasto kondicionavimo metu. Mažesnis energijos suvartojimas naudingas ne tik ekonominiu atžvilgiu, bet ir tausoja aplinką.

  • Susisiekime!